Novinky

13.04.2021 BRIGÁDA - vedoucí kroužků

Hledáme vedoucí pro naše kroužky! Nabízíme 150 Kč/h, přátelský kolektiv a možnost získání praxe v práci s dětmi. Požadujeme věk 18+, ukončené SŠ vzdělání (maturitu), spolehlivost a zodpovědnost, pedagogické vzdělání výhodou. Více info v menu v odrážce "VOLNÉ PRACOVNÍ POZICE".

15.04.2020 www.mitkamjit.cz

Zapojili jsme se do portálu pro sdílení aktivit, nápadů, návodů, cvičebních lekcí a především dobré mysli od středisek volného času / domů dětí a mládeže z Čech, Moravy i Slezska. Aktivity jsou tříděny podle věku a zaměření, obsahují odkazy na zdroj, který nám materiál poskytl. Děkujeme za podporu, společně to zvládneme! Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže v ČR.

Akce na klíč

Komorní larpy

Komorní larp je hra, ve které se na několik hodin ponoříte do jiného světa. Nemáte scénář jako např. herci ve filmu, vy sami jste tvůrci svého příběhu. Svou roli hrajete podobně jako v divadle, nehrajete však pro diváky, ale pro sebe navzájem. Vyjednáváte, intrikujete a snažíte se o dosažení cílů či o maximální prožití své postavy. Nemusíte být žádní herci, larp se nedá zkazit. Každý hraje tak, jak je mu přirozené – nejde o herecký výkon, ale o zážitek ze hry.

Ponorka

Počet hráčů: 10 osob starších 15 let (ženy mohou hrát i mužské postavy)
Rezervace termínu: david.strelak@svczabreh.cz

Kašalot K300

Vítej soudruhu, na sovětské ponorce K300 – Kašalot. Kašalot je výkvětem sovětské techniky mezi ponornými zařízeními a ty ses dobrovolně přihlásil, aby ses stal součástí její posádky. Naneštěstí, věci se nevyvíjejí dobře. Kritické selhání způsobilo problémy po celé lodi a teď jste v nebezpečí, jež vám hrozí z mrazivých hloubek oceánu. Ale pomoc je na cestě. Pokud dokážete udržet K300 před explozí nebo rozdrcením “hodinu“, budete zachráněni. Jak to asi může být těžké?

Tři hlavní možné problémy selhání, pokud víš, jsou reaktor, tlak a torpéda. Reaktor je při nejlepším neposlušný a může se rozbít každou minutou. Pokud není opraven v čas, vypadne proud a všichni zahynou. Trup ponorky je dost křehký, a proto musí být neustále vyrovnáván tlak, jinak vás všechny rozdrtí. Torpéda mají takový zlozvyk odjistit se v komoře, a pokud je nedokážeš znovu zajistit v čas, tak vybuchnou a všichni zemřete. Ale neboj se, určitě matička Rus nasadí své nejlepší velení, aby dokázala zajistit fungování tak delikátních systémů, které znamenají hranici mezi životem a smrtí.

 

Tichá noc

Počet hráčů: 4, z toho 3 mužské postavy a 1 ženská postava. Všichni hráči musí mít minimálně 15 let. Výjimku povoluje pořadatel.
Rezervace termínu: david.strelak@svczabreh.cz

Tichá noc se odehrává po první světové válce – rodina se jako každý rok schází, aby u vánočního stolu oslavila svátky „klidu a lásky“ se svými nejbližšími. Na společně strávené chvíle nelze zapomenout, takže bude i letos jistě dostatek témat k hovoru. V čem jsou však tyto Vánoce jiné než všechny ostatní? Jaké tajemství skrývá houstnoucí atmosféra rodinné sešlosti? Tichá noc je silně atmosférický larp pro 4 muže a 1 ženu, který klade velký důraz na vztahy a prožitek. Hra vás vtáhne do své ponurosti a nepustí až do konce. Larp byl vytvořen v rámci tvůrčího larpového workshopu v Chocni kolektivem autorů a následně třemi z nich dokončen do finální podoby.
 

Artemis

Počet hráčů: 4 -7
Rezervace termínu: klara.jurickova@svczabreh.cz
Cena: 800 Kč za skupinu a 3 hodiny hraní

Artemis je simulátor velícího můstku vesmírné lodi. Každý hráč zastává specifickou roli, která však sama o sobě nemůže pracovat sama (kapitán, zbraňový důstojník, technik aj.) – Budete vrženi do mezihvězdného prostoru a při plnění úkolů bude potřebná vaše kooperace. Budete plnit úkoly, zachraňovat lodě, ničit nepřátele, starat se o zásoby a tak dále.
 Virtuální realita

Počet hráčů: max. 3
Rezervace termínu: klara.jurickova@svczabreh.cz
Cena: 250 dospělý / 200 Kč dítě za hodinu hraní

Virtuální realita je technologie budoucnosti, která Vás zavede do tajů přírodních krás, do boje se Stormtrooperem nebo na horskou dráhu. Virtuální realitě se meze nekladou a už vůbec ne s našími headsety Oculus Quest.


Nerf aréna

Rezervace termínu: oldrich.volek@svczabreh.cz

Pokud Vás už nebaví sedět za stolem, házet kostkou anebo koukat celý den do karet a chcete zažít něco akčního, tak Nerf aréna je přímo pro Vás. Nerfky jsou skvělá a někdy velmi pohybová aktivita. Plastové kanóny na pěnové šipky se těší čím dál větší oblibě, a to zdaleka nejen mezi mladšími generacemi, nerfky baví i dospělé.

Připravíme pro Vás ideální arénu s nafukovacími a pěnovými překážkami venku na hřišti nebo v tělocvičně i s dýmovačem pro ještě lepší zážitek.                 

Online detektivní hra - Zmizelý

Počet hráčů: 1-5 hráčů starších 18 let
Hra je zdarma


Jedná se o detektivní  příběh, vyprávěný prostřednictvím videí a šifer.
Staň se pomocníkem detektiva a zjisti, kam zmizel Filip Novák.

Odkaz na google disk: https://drive.google.com/drive/folders/1Dq-4JShDbpuF7zw72_g2cpwWnu1v9mhJ?usp=sharing
 Tématické akce

Rezervace termínu: klara.jurickova@svczabreh.cz nebo oldrich.volek@svczabreh.cz

Rádi pro Vás připravíme dětskou akci pro firmu nebo partu přátel podle Vašich představ. Připravíme a zorganizujeme program na Karneval, Den dětí, Mikuláše nebo na jinou Vaší akci.