Novinky

13.04.2021 BRIGÁDA - vedoucí kroužků

Hledáme vedoucí pro naše kroužky! Nabízíme 150 Kč/h, přátelský kolektiv a možnost získání praxe v práci s dětmi. Požadujeme věk 18+, ukončené SŠ vzdělání (maturitu), spolehlivost a zodpovědnost, pedagogické vzdělání výhodou. Více info v menu v odrážce "VOLNÉ PRACOVNÍ POZICE".

15.04.2020 www.mitkamjit.cz

Zapojili jsme se do portálu pro sdílení aktivit, nápadů, návodů, cvičebních lekcí a především dobré mysli od středisek volného času / domů dětí a mládeže z Čech, Moravy i Slezska. Aktivity jsou tříděny podle věku a zaměření, obsahují odkazy na zdroj, který nám materiál poskytl. Děkujeme za podporu, společně to zvládneme! Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže v ČR.

Lichožrouti

03.09.2021


Milí rodiče, máme pro vás skvělou zprávu!
Po prázdninách opět začínáme se čtením Lichožroutů.

S laskavým svolením paní Veroniky Strenkové, pana Pavla Šruta a paní Marty Šrutové, pro vás připravujeme: Pravidelné čtení trilogie Lichožrouti.

Pusťte k sobě domů úžasnou atmosféru těchto knih. Zaposlouchejte se s dětmi do napínavého příběhu, nebo pusťte pouze dětem a vy si dopřejte chvíli nerušeného a zaslouženého odpočinku. 
Čtení bude probíhat každou středu od 19 hodin. Nestihnete si pustit v uvedený den a čas? Nevadí, budete mít celý týden na to abyste dětem pustili i zpětně. První část druhého příběhu bude zveřejněna 29.9.2021. Videozáznamy budou vždy umístěny  na FB skupině:
(
https://www.facebook.com/groups/2337737289683601).  

Knihy budou předčítat naši pedagogičtí zaměstnanci. I pro nás bude tato aktvita novinkou, nicméně se již teď těšíme na co nejvíce posluchačů. 

Současně i nadále probíhá také soutěž o nejlepšího lichožrouta!
Své výtvarné počiny mužete umístit buď k příspěvku do FB skupiny - odkaz výše, nebo zaslat na e-mailovou adresu:
david.strelak(a)svczabreh.cz. Po ukončení čtení trilogie vybereme vítěze. Nakreslete nebo vyrobte lichožrouta - technika je libovolná. U výtvoru však nezapomeňte uvést věk autora. Vítěze vybereme v každé věkové kategorii. (Věková kategorie=věk dítěte)
Autorem knih je: Pavel Šrut (1940-2018), básník, autor písňových textů, pohádek, prózy a fejetonů, také překladatel a kulturní redaktor. Dvakrát byl zapsán na Čestnou listinu IBBY (1992, 2006), držitelem dvou Zlatých stuh (2004, 2005), čtyřikrát byl nominovaný na Magnesii Literu a v roce 2009 ji získal. Získal Cenu Karla Čapka (2012), Cenu Jaroslava Seiferta (2000) a Státní cenu za literaturu (2015). Jeho knihy vyšly v překladech v zahraničí.

ANOTACE (https://www.booktook.cz)
Ačkoli nebyl ani po letech objev lichožroutů, kteří se s námi lidmi dělí o ponožky i obydlí, dosud doceněn akademiky, každé dítě ví, že jejich příběh je napínavé čtení a velká legrace. Všichni zúčastnění – lichožroutologové profesor René Kadeřábek a Jasmína Miklíková, Egon Vavřinec, lichožrouti Hihlík, Tulík, Kawa, Kudla Dederon, tvůrci lichožroutí ságy Pavel Šrut a Galina Miklínová a mnozí další aktéři – prohlašují, že příběh je pravdivý a jakákoli podobnost se skutečností není ani trochu náhodná. Komplet obsahuje tituly: Lichožrouti Lichožrouti se vracejí Lichožrouti navždy