Novinky

15.04.2020 www.mitkamjit.cz

Zapojili jsme se do portálu pro sdílení aktivit, nápadů, návodů, cvičebních lekcí a především dobré mysli od středisek volného času / domů dětí a mládeže z Čech, Moravy i Slezska. Aktivity jsou tříděny podle věku a zaměření, obsahují odkazy na zdroj, který nám materiál poskytl. Děkujeme za podporu, společně to zvládneme! Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže v ČR.

31.08.2018 Vedoucí zájmových útvarů

Hledáme kvalifikované vedoucí zájmových útvarů (externí pedagogy) pro kroužky: Stolní tenis, Aerobic, Angličtinu, Keramiku, Šipky, Hokejball, In-line brusle,Šití, Práci se dřevem, Šachy, Cvičení s dětmi, Sebeobranu, Taekwondo, Karate, Parkour ... . Nebráníme se ani úplným novinkám. Přijď za námi s tím co umíš :) ! Nabízíme příjemný kolektiv interních zaměstnanců, inspirativní prostředí a 150 Kč /hodinu. Požadujeme minimální věk 18 let, ukončené středoškolské vzdělání + pedagogické vzdělání. Bližší informace: SVČ Ostrava-Zábřeh, Gurťjevova 8 Mgr. Aneta Kiková, 725 118 449 aneta.kikova(a)svczabreh.cz SVČ Ostrav-Dubina, J. Matuška 26a Stanislav Prais 727 856 841 stanislav.prais(a)svczabreh.cz SVČ Ostrava-Zálom, V Zálomu 1 Lenka Červená 724 066 124 lenka.cervena(a)svczabreh.cz

Kendo

Středisko volného času Ostrava-Zábřeh, p.o. nabízí členství v kroužku Kendo.
Člen kroužku může navštěvovat pravidelné tréninky klubu Tobukan, kdy se bude učit práci nohou a těla a zdokonalovat se v základech Kendo. Návštěvník kroužku si musí sám zakoupit vybavení - dřevěný meč Bokken a bambusový Shinai, případně oblečení a další výzbroj pro trénování. Pokud se však návštěvník kroužku rozhodne naplno věnovat Kendo, bude mu nabídnuto plné členství v klubu Tobukan. V takovém případě již může čerpat výhody plného členství, které obsahuje metodické cvičení, rozvoj každého jedince osobním přístupem instruktorů a mimo jiné přípravu na technický rozvoj na zkouškách a účast na národních i mezinárodních závodech. Dále může navštěvovat všechny tréninky Kendo i iaido i mimo Středisko volného času. Členství v klubu Tobukan je logickým rozhodnutím každého, kdo chce dosáhnout vlastního pokroku v oblasti Budo, společně se podílet na rozvoji klubu a budovat přátelské vztahy.
Ceník plného členství v klubu Tobukan je k dispozici na webu www.iKendo.cz.

Něco málo o Kendu:
Kendo (cesta meče), je japonské umění boje s mečem. Vzniklo syntézou z několika starých škol boje s mečem Kenjutsu postupně během konce 19. a začátku 20. století.
Cvičení Kendo se dělí do dvou oblastí - Shinai Kendo, tedy plnokontaktní cvičení s cvičným mečem Shinaiem a ochrannou výstrojí Bógu, a Kendo Kata, tedy nácvik boje pomocí předem daných sestav pohybů za použití pravých nebo dřevěných mečů. V Kendo se také pořádají zápasy, jap. Shiai.

O čem je kroužek:
Kroužek je o tom naučit se základy práce těla, meče a techniku, poté je zdokonalit. Ale i o psychické přípravě do zápasů a o základech etikety, popř. pak začít dosahovat na technické stupně (podobně jako třeba judo atd.)

Kód 101518
Název Kendo
Místo konání SVČ Gurťjevova
Hlavní vedoucí Dominik Vavrla
Věková skupina 10-99 let
Cena 2. pololetí 600,- Kč
Datum zahájení 15.09.2020
Datum ukončení 08.06.2021
Dny konání ÚT 19:00-21:00
Volná místa 1.pololetí volno
Volná místa 2.pololetí volno