Novinky

13.04.2021 BRIGÁDA - vedoucí kroužků

Hledáme vedoucí pro naše kroužky! Nabízíme 150 Kč/h, přátelský kolektiv a možnost získání praxe v práci s dětmi. Požadujeme věk 18+, ukončené SŠ vzdělání (maturitu), spolehlivost a zodpovědnost, pedagogické vzdělání výhodou. Více info v menu v odrážce "VOLNÉ PRACOVNÍ POZICE".

15.04.2020 www.mitkamjit.cz

Zapojili jsme se do portálu pro sdílení aktivit, nápadů, návodů, cvičebních lekcí a především dobré mysli od středisek volného času / domů dětí a mládeže z Čech, Moravy i Slezska. Aktivity jsou tříděny podle věku a zaměření, obsahují odkazy na zdroj, který nám materiál poskytl. Děkujeme za podporu, společně to zvládneme! Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže v ČR.

Kendo

Středisko volného času Ostrava-Zábřeh, p.o. nabízí členství v kroužku Kendo.
Člen kroužku může navštěvovat pravidelné tréninky klubu Tobukan, kdy se bude učit práci nohou a těla a zdokonalovat se v základech Kendo. Návštěvník kroužku si musí sám zakoupit vybavení - dřevěný meč Bokken a bambusový Shinai, případně oblečení a další výzbroj pro trénování. Pokud se však návštěvník kroužku rozhodne naplno věnovat Kendo, bude mu nabídnuto plné členství v klubu Tobukan. V takovém případě již může čerpat výhody plného členství, které obsahuje metodické cvičení, rozvoj každého jedince osobním přístupem instruktorů a mimo jiné přípravu na technický rozvoj na zkouškách a účast na národních i mezinárodních závodech. Dále může navštěvovat všechny tréninky Kendo i iaido i mimo Středisko volného času. Členství v klubu Tobukan je logickým rozhodnutím každého, kdo chce dosáhnout vlastního pokroku v oblasti Budo, společně se podílet na rozvoji klubu a budovat přátelské vztahy.
Ceník plného členství v klubu Tobukan je k dispozici na webu www.iKendo.cz.

Něco málo o Kendu:
Kendo (cesta meče), je japonské umění boje s mečem. Vzniklo syntézou z několika starých škol boje s mečem Kenjutsu postupně během konce 19. a začátku 20. století.
Cvičení Kendo se dělí do dvou oblastí - Shinai Kendo, tedy plnokontaktní cvičení s cvičným mečem Shinaiem a ochrannou výstrojí Bógu, a Kendo Kata, tedy nácvik boje pomocí předem daných sestav pohybů za použití pravých nebo dřevěných mečů. V Kendo se také pořádají zápasy, jap. Shiai.

O čem je kroužek:
Kroužek je o tom naučit se základy práce těla, meče a techniku, poté je zdokonalit. Ale i o psychické přípravě do zápasů a o základech etikety, popř. pak začít dosahovat na technické stupně (podobně jako třeba judo atd.)

V případě uzavření SVČ u tohoto kroužku nebude probíhat distanční forma výuky. Lekce budou po znovuotevření nahrazeny, případně bude za neuskutečněné lekce provedena vratka poměrné částky.

Kód 111517
Název Kendo
Místo konání SVČ Gurťjevova
Hlavní vedoucí Dominik Vavrla
Věková skupina 10-99 let
Cena 1. pololetí 600,- Kč
Datum zahájení 21.09.2021
Datum ukončení 07.06.2022
Dny konání ÚT 19:00-21:00
Volná místa Poslední 2 místa