Novinky

16.02.2023 BRIGÁDA - vedoucí kroužků

Hledáme vedoucí pro naše kroužky! Nabízíme 225 Kč/h (včetně proplacení přípravy), zajímavou a kreativní práci, přátelský kolektiv a možnost získání praxe v práci s dětmi. Požadujeme věk 18+, ukončené SŠ vzdělání (maturitu), spolehlivost a zodpovědnost, pedagogické vzdělání výhodou. Lektorům s licencí nabízíme 300Kč/h (včetně proplacené přípravy). Více info v menu v odrážce "VOLNÉ PRACOVNÍ POZICE".

Sledujte nás

Program akcí a táborů

Výstava železničních modelů

01.04.2023 Již po 9. vás zveme na Výstavu železničních modelů pro nadšence modelařiny ale také pro rodiny s dětmi a další příznivce. Výstava proběhne v dubnu a setkáme se s vámi na pobočce Střediska volného času Ostrava Zábřeh v areálu bývalé ZŠ Zálom. K vidění bude MODULOVÉ KOLEJIŠTĚ v měřítku 1:120 v délce cca 100m, nově také INTERAKTIVNÍ DIORÁMA a kolejiště INTELINO SMART TRAIN. Další novinkou bude dynamická ukázka RC MODELŮ terénních aut. Pro děti bude mimo jiné k dispozici herní dřevěné kolejiště, kvíz a další doprovodné aktivity. Vítaným zpestřením pak bude možnost pořízení tematické fotky ve FOTOKOUTKU, 3D TISK a POTISK HRNÍČKŮ, které se dají využít jako dáreček a VIRTUÁLNÍ REALITA. Občerstvit se během akce můžete u MENTAL CAFÉ. Akce proběhne o víkendu 1. a 2. 4. 2023 a to oba dny od 9:00 do 17:00. Vstupné je 70,- za osobu a děti do 2 let mají vstup zdarma. Na akci se dá platit pouze v hotovosti. S výstavou jsou také spojené soutěže - VÝTVARNÁ SOUTĚŽ A SOUTĚŽ VE 3D TISKU, informace k soutěžím naleznete na www.svczabreh.cz. Veškeré aktuality k výstavě naleznete na FB události: https://www.facebook.com/events/723430682566606

Velikonoční dílnička - Dubina

03.04.2023 Pro děti budou připraveny dílny, ve kterých se budou vyrábět jarní a velikonoční ozdoby a dekorace. Za příplatek (50,-) si děti mohou nazdobit také velikonoční věnec. Na dílničku je nutné se předem přihlásit na e-mail: aneta.zilinska@svczabreh.cz nebo na tel.: 776 831 650 a to do konce března 2023.

Velikonoční tvůrčí dílny pro MŠ a ZŠ

04.04.2023 Ve dnech 4. a 5. dubna 2023 se uskuteční v SVČ Zábřeh Velikonoční tvůrčí dílny. Jde o tradiční akci určenou dětem ze ZŠ a MŠ, která nabízí mnoho výtvarných a tvůrčích dílen s jarní a velikonoční tématikou. V různorodých dílnách si děti budou mít možnost vyrobit z různorodých materiálů mnoho dekorací, drobných dárků a věnec. Všechny výrobky, které si vlastnoručně vyrobí, si odnesou s sebou domů. Na akci je nutné přihlášení předem (do 30.3.2023) a pro konkrétní počet dětí rezervovat termín a časový blok, a to na e-mail: aneta.zilinska@svczabreh.cz nebo na tel.: 776 831 650. S sebou přezůvky, tašku/batoh na výrobky, penízky na vstupné a dobrou náladu :)

Svět ve 3D

14.04.2023 Na co se můžete těšit? - Tisk na 3D tiskárně a kresba 3D perem - Zase se setkáte se svými kamarády z kroužku - Na programu také budou hry, soutěže včetně virtuální reality, NERF ligy a večerní hry - Spát budeme společně v tělocvičně, nutností je vlastní spacák, případně karimatka Více informací a přihlašování na e-mail: tomas.robenek@svczabreh.cz magdalena.krupalova@svczabreh.cz

Badmintonový turnaj - Třinec

15.04.2023 Turnaj o putovní pohár Ámose v Třinci. Sraz na nádraží dne 15.4.2023 O - Svinov v 7:20 hod, odjezd vlaku směr Třinec v 7:34 hod. Jízdenky si kupuje každý sám. Plánovaný příjezd dle ukončení turnaje O - Svinov v 15:26 hod nebo 16:26 hod. Tuto informaci bych sdělila během dne telefonicky rodičům dětí, které s námi pojedou vlakem. Je možno dopravit se do Třince vlastní dopravou, případně kombinovaně cestu vlakem a vlastní dopravou. Prosím o přihlášení dítěte v co nejbližší době, nejpozději do 5.4.2023 z důvodu zaslání hromadné přihlášky do Třince, S sebou: týmové tričko, případně modré, sportovní obuv, oděv, raketu, svačinu. Těší se na Vás Soňa Budaiová, trenérka badmintonu SVČ Ostrava Zábřeh

Ostravské sportovní hry ve florbale 4.k.

15.04.2023 Ostravské sportovní hry ve florbale 4. kolo roku 2023. Vem své kamarády a přijďte si zahrát amaterský turnaj, může se zůčastnit kdokoliv i registrovaní florbalisté. Herní čas - zápas 5 minut, systém 3+1 s možností střídání. Závěrečné vyhodnocení červen 2023, kde předáme medaile, poháry a týmy na prvních až třetích místech dostanou ještě věcné ceny od města Ostravy na červnovém ceremoniálu Ostravských sportovních her.

Den Země 2023 - Leť, ptáku leť

20.04.2023 Letošní Den Země roku 2023 s názvem Leť, ptáku leť se bude konat ve výukovém areálu v Bělském lese. Tuto akci budou zdobit enviromentální soutěže, ekodílny, velká prezentace škol a organizací zybývající se EVVO. Následné vyhodnocení soutěží a mnoho dalšího. Nenenchte si ujít tuto skvělou akci, vstup zdarma. Téma: Leť, ptáku leť

Ptačí louka pro rodiny a děti

20.04.2023 Můžete se těšit na sportovní, vědomostní, zábavné i kreativní soutěže s EKO tematikou. Na akci je vstup zdarma. Akce se uskuteční v rámci Dne Země 2023.

Florbalové soustředění s přespávačkou

21.04.2023 Florbalové soustředění s přespávačkou pro všechny děti z kroužku florbalu, ale také pro veřejnost. Na programu je návštěva Laser Arény, večerní promítání filmu, samozřejmě spousta florbalu v tělocvičně, ale také turnaj v xboxu/playstationu. S sebou: spacák a jídlo na 2 dny. Kuchyňka s lednicí a mikrovlnkou k dispozici. Důležité je mít také odisku nebo jízdenkovou kartu na přejezd po městě na Laser game. Těší se na Vás pedagog SVČ Matěj Erbs

Čarodějnický Jarmark v Zábřehu

28.04.2023 Čarodějnický Jarmark pro všechny děti v Ostravě Zábřehu a okolí. Středisko volného času pořádá velkou čarodějnickou akci, na kterou jste srdečně zváni. Pozvěte všechny své přátelé a dojděte k nám na tuto super akci. A na co se můžete těšit ? Velice bohatý program. - Skákací hrady - Ukázka hasičské techniky z SDH Ostrava Zábřeh - Projížďky na koních a ponících - Pískování kouzelných obrázků - Malování na obličej - Čarodějnický Foto koutek - Výtvarné stanoviště - Diskotéka čar a kouzel s DJem - Opékání buřtíků (doneste si vlastní) - Sportovní stanoviště - Občerstvení (cukrová vata + popcorn) - Mental Kafe - Brambůrky od Farmáře - Třpytivé tetování - Autíčkový kolotoč - Produkty od firmy Just - Stánky s předměty - Virtuální realita Cena: 100 Kč dítě (do 15 let). 30 Kč rodič/doprovod/osoba/ ostatní. Parkování v areálu nebude možné. Pár dní před akcí bude sdílená mapa, kde bude možnost parkovat. V případě špatného počasí budete včas informování o zrušení nebo přesunutí do vnitřních prostor. Pedagog Střediska volného Času Ostrava - Zábřeh, Bc. Matěj Erbs

Kroužkofest

18.05.2023 Zveme všechny děti, rodiče i širokou veřejnost na náš Kroužkofest aneb Den otevřených dveří na pobočce Gurťjevova 8 v Ostravě - Zábřehu. Budete mít možnost si vyzkoušet jumping na trampolínách, badminton, florbal, nerfky, výtvarné dílny, ... Nebudou chybět ani taneční a hudební vystoupení. Ochutnávky zajistí kroužek Dobrotky, výrobky si odnesete z kroužku Šití a Kreativu a budete si moci vyzkoušet brýle na virtuální realitu. Zkrátka téměř vše, co naše středisko nabízí bude k vidění i vyzkoušení! Vstup zdarma.

LT Avatar - rodiče s dětmi

30.06.2023 Chceš zažít neuvěřitelný svět za hranicemi lidské fantazie? Svět, kde se potkají dvě naprosto odlišné civilizace? Objevíme i my novou planetu s divukrásnou vegetací, kde stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů? To zkusíme zjistit v létě na Čartáku. Čeká nás sportování, tvoření a aktivity v krásném prostředí Soláně. Tábor je vhodný pro rodiče se školními dětmi.

LT Tajemný vynález

Obsazeno

01.07.2023 Vydej se s námi za tajemstvími ukrytými v laboratoři šíleného vědce.

LT Stanový tábor Dvorce

01.07.2023 Tři týdny dobrodružství, napínavých her, netradičních aktivit v Nízkém Jeseníku. Jedná se o stanový tábor, kde se děti podílejí i na zabezpečení chodu tábora. Pomáhají v kuchyni, starají se o dřevo a hlídají tábor. Na oplátku zažijí dobrodružství, naučí se poznávat přírodu a budou ji vnímat trochu jinýma očima. Tábor je určený jen pro správné chlapce a dívky.

LT Koloběh - rodiče s dětmi

05.07.2023 Zažít jaro, léto, podzim i zimu během týdne můžeš jedině na Čartáku! Čeká nás výtvarné a rukodělné tvoření, sportování, společné hry a pobyt v krásném prostředí Soláně. Projdeme koloběhem celého roku, roční období se bude tak rychle střídat, že nás čekají třeba i vánoce v létě! Program je vhodný pro rodiče s předškolními dětmi.

PT Sporťáci - Dubina

10.07.2023 Dobrodružný týden plný her, zábavy, sportovních aktivit, turnajů a hlavně neopakovatelných zážitků! Určitě neváhej a přidej se k nám.

PT (Ne)Dělej cirkus I. - Zábřeh

Přijímáme náhradníky

10.07.2023 Opět je to tady!!! Po loňském úspěchu je tu opět na scéně náš příměstský tábor (Ne)dělej cirkus s příchutí závěsné akrobacie, tance, divadla, výtvarky, pohybu a dobrodružství... - Základy závěsné akrobacie - naučíme se lítat:) - Chceš si vyzkoušet jaké je to být tanečníkem? - Malá ochutnávka gymnastiky a fly yogy:)

PT Parkour - Zábřeh

10.07.2023 Budeme trénovat ve městě i v tělocvičně, technicky i fyzicky. Využijeme naše překážky i nově otevřené parkourové hřiště za Lunou. Program již tradičně povedou zkušení a certifikovaní trenéři s několikaletou praxí. Jednoduše, skoč do toho s námi!

PT Florbal - Zálom

Poslední 4 místa

10.07.2023 Zažiješ spoustu zábavy, každý den tě čeká florbal v tělocvičně a výlet. Navštívíme laser arénu, jump arénu, Velký svět techniky, ZOO a Vodní svět. Tábor je běz oběda. Doporučujeme velké svačiny. Těšíme se na Vás Důležité: každé dítě musí mít zařízenou odisku nebo kreditní jízdenku, každý den budeme jezdit na výlety, vedoucí není povinný zajištovat dětem jízdné ani se starat v den výletu (tzn. rodiče prosím nedávejte peníze vedoucím ale zařiďtě jim jízdenky)

LT Ztracený svět

Obsazeno

16.07.2023 Tradiční letní pobytový tábor s výtvarným zaměřením. Čeká vás program s kreativními dílnami, táborovými hrami a mnoha zážitky.

Události

Tvořte s námi budoucnost Ostravy

24.03.2023 Ostrava právě připravuje nový Strategický plán rozvoje města pod značkou fajnOVA do roku 2030. Podělte se o Vaše nápady prostřednictvím zcela anonymního dotazníku.

Provoz o velikonočních prázdninách

13.03.2023 Během velikonočních prázdnin 6. - 10.4.2023 se kroužky nekonají, pobočky střediska budou uzavřeny. Přejeme hezké Velikonoce!

Darujeme kroužky dětem

15.02.2023 Voucherový systém podpory volnočasových aktivit.

Příměstské tábory - léto 2023

07.02.2023 Přihlašování na letní příměstské tábory je možné od 1.3.2023

Spolufinancování činnosti SVČ

01.01.2023 statutárním městem Ostrava.

Výtvarná soutěž Vlaky, vláčky, mašinky...

19.12.2022 Opět vyhlašujeme další ročník výtvarné soutěže Vlaky, vláčky, mašinky.. tentokrát na téma: Vlaky mýma očima

Jarní příměstské a pobytové tábory

09.12.2022 Přehled jarní příměstských a pobytových táborů

OSL se mění na Ostravské sportovní hry (OSH)

17.10.2022 Spolupráce se statutárním městem Ostrava na novém projektu !

Potvrzení pro zdravotní pojišťovny

19.07.2022 Postup pro žádosti zdravotním pojišťovnám na vystavení potvrzení o úhradě LT, PT či kroužku.

Cookies


Cookies jsou malé datové soubory, které internetové stránky ukládají na Váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy si tyto stránky začnete prohlížet. Tyto soubory jsou při návratu na webovou stránku pomocí prohlížeče odeslány zpět na servery. S pomocí cookies má webová stránka informace o předchozích aktivitách uživatelů.

Pomocí vašeho prohlížeče můžete spravovat vaše cookies. Vždy máte možnost již uložené cookies smazat. Dále v závislosti na vašem prohlížeči je možné omezit využívání cookies pro konkrétní webovou stránku, omezit jejich ukládání či nastavit nucené smazání všech cookies po uzavření prohlížeče.


Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Z tohoto důvodu nepožadujeme Váš souhlas s jejich využitím. Technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány.